Jakie najczęstsze błędy popełniają początkujące modelki?

0
759
casting

Osoby, które dopiero zaczynają pracę w danej branży, często stresują się nową dla siebie sytuacją. Brak odpowiedniego doświadczenie działa na ich niekorzyść. Tak samo dzieje się w przypadku początkujących modelek, które muszą zmierzyć się z ogromnym stresem podczas swojej pierwszej sesji zdjęciowej.

Żeby jednak dostać kontrakt należy najpierw zadbać o to, by zostać przyjętym na castingu. Jakich błędów wystrzegać się stojąc przed jury lub obiektywem? Najważniejsze z nich zebraliśmy w formie poradnika, który warto przeczytać, jeśli dopiero mamy postawić pierwszy krok w świecie modelingu.

Przede wszystkim – odpowiednie przygotowanie

Na casting należy przyjść w swojej naturalnej wersji. Chodzi o to, by nie nakładać na twarz makijażu – wystarczy lekkie podkreślenie rzęs za pomocą tuszu. Włosy powinny być rozpuszczone, a sylwetka wyeksponowana za pomocą obcisłego, czarnego stroju. Przyszła modelka może założyć szpilki, by wyeksponować swój zgrabny chód przed jury.

Po drugie – liczy się osobowość

Branża modelingu wiąże się ze znacznym stresem, pośpiechem, a czasami pracą w niesprzyjających warunkach. Przyszłe modelki muszą być tego świadome, dlatego ważna jest u nich siła psychiczna i przebojowość. Należy być odpornym na stres i w odpowiedni sposób przyjmować krytykę, znając jednocześnie swoją wartość – modelka po prostu musi być pewna siebie. Inaczej jej nieśmiałość będzie widoczna na zdjęciach. Ponadto modelka musi posiadać wysoki poziom kultury osobistej i powinna być również komunikatywną osobą.

Po trzecie – zacznij panować nad swoimi ciałem

Wiele początkujących dziewczyn nie wie, w jaki sposób pracować swoim ciałem, by osiągnąć zadowalające efekty. Chodzi tutaj przede wszystkim o mimikę, ale również wykonywanie określonych ruchów czy przyjmowanie pewnych póz. Początkujące modelki powinny również ćwiczyć umiejętność koncentracji. To zawód, który wymaga ciągłego dążenia do rozwoju. Jeśli chodzi o kontrolę ciała, to równie ważna jest kontrola nad jego odpowiednim wyglądem. Oznacza to, że ciało powinno stanowić wizytówkę danej modelki. Musi być ono nie tylko szczupłe, ale również zadbane. Nie należy przesadzać z opalenizną czy depilowaniem brwi.

Artykuł zredagowano dzięki informacjom zawartym na stronie http://www.castingi.net, na której można dowiedzieć się więcej na temat modelingu, hostess, fordanserek, a także zareklamować swoje castingi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here