Odszkodowanie za wypadek śmiertelny – pomoc prawna

0
637
dokument

W dzisiejszych czasach wielu pracodawców dla ograniczania kosztów związanych z zatrudnianiem pracowników proponuje im nielegalną formę zatrudnienia.

Wiele osób, które ma problemy ze znalezieniem pracy decyduje się na takie rozwiązanie, nie zdając sobie do końca sprawy jak poważne mogą być konsekwencje podjętego kroku.

Nie myślą, że nie tylko okres nielegalnego zatrudnienia nie będzie w przyszłości doliczany do ich świadczenia emerytalnego, ale również nie zastanawiają się nad tym, że w razie pojawienia się choroby zostaną pozostawieni bez środków do życia.

Jeszcze większe problemy mogą pojawić się gdy osoba zatrudniona nielegalnie ulegnie śmiertelnemu wypadkowi podczas wykonywania pracy. W takiej sytuacji rodzina nie ma co liczyć na odszkodowanie za wypadek śmiertelny bez wszczęcia procedury sądowej.

Obowiązujące na terenie naszego kraju przepisy ustawy z dnia 30 października 2002 o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych, przewidują jedynie możliwość ubiegania się o odszkodowanie za wypadek śmiertelny osoby ubezpieczonej.

Jeżeli rodzinie uda się udowodnić przed sądem, że zmarła osoba faktycznie wykonywała pracę zlecona przez pracodawcę i że zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną spowodowało jej śmierć, w związku z  wykonywaną pracą, może mieć nadzieję, że sąd przychyli się do jej wniosku i zasądzi odszkodowanie za wypadek śmiertelny.

Do kogo zwrócić się o pomoc  o odszkodowanie za wypadek śmiertelny?

Na terenie naszego kraju wiele kancelarii adwokackich specjalizuje się w egzekwowaniu odszkodowań i prawnicy tym się zajmujący są w stanie pomóc w przeprowadzeniu dość złożonej procedury. Wymaga ona  udowodnienia nie tylko, iż zdarzenie jakie wywołało śmieć bliskiej osoby klienta było wypadkiem przy pracy, ale również że zmarła osoba mimo braku zgłoszenia do ubezpieczenia społecznego była zatrudniana przez wskazane przedsiębiorstwo.

Większość postępowań w tego rodzaju sytuacjach prowadzonych pod okiem wyspecjalizowanego w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych prawnika kończy się wydaniem korzystnego dla ich klientów orzeczenia sądowego. Dlatego warto korzystać z fachowej pomocy a nie samotnie, bez wymaganej znajomości przepisów prawnych i doświadczenia w tym zakresie walczyć z przysłowiowymi wiatrakami.

Tekst powstał dzięki materiałom zawartym na stronie https://wieksze-odszkodowanie.pl, oferującej pomoc w uzyskaniu odszkodowań, zadośćuczynień oraz rent. Portal umożliwia skorzystanie z bezpłatnej konsultacji wstępnej.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułPokój dla przedszkolaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here