Testujemy szczoteczki soniczne

0
471
szczoteczki

Od chwili kiedy na rynku pojawiły się szczoteczki soniczne, wokół ich skuteczności urosły legendy. Czas zmierzyć się z wyzwaniem, i sprawdzić, czy faktycznie ich regularne stosowanie zapewnia kompleksową pielęgnację jamy ustnej i całego uzębienia.

Ile trzeba zapłacić za szczoteczki soniczne?

Koszt zakupu szczoteczki sonicznej zbliżony jest do ceny klasycznych modeli  elektrycznych szczoteczek do zębów. Więc skoro jak podają źródła szczoteczki soniczne są udoskonaloną wersją modeli elektrycznych, warto zainwestować i samodzielnie sprawdzić ich skuteczność.

Kto może używać szczoteczek sonicznych

Podobnie jak w przypadku już klasycznych modeli elektrycznych również szczoteczki soniczne mogą stosować osoby dorosłe oraz dzieci, które ukończyły szósty rok życia. Ich wielkość i budowa idealnie dopasowane są jamy ustnej, a delikatne włosie nie niszczy płytki szkliwa i nie wywołuje podrażnień dziąseł.

Jak działają szczoteczki soniczne?

Dzięki specjalnie skonstruowanemu silniczkowi oraz odpowiedniemu doborowi włosia, szczoteczki soniczne wykonują w przeciągu jednej minuty aż trzydzieści tysięcy ruchów o charakterze pulsacyjno wymiatającym. Dostępne w sprzedaży modele  wyposażone są w dodatkowe programy, których funkcjonalność pozwala na wybór kilkustopniowego nacisku ich końcówki na szkliwo zębowe. Ponadto posiadają wbudowany zegar, który odmierza czas wyznaczony na szczotkowanie zębów. Dla ułatwienia obsługi niektóre szczoteczki soniczne wyposażone zostały również w miernik poziomu baterii. To szczególnie przydatne rozwiązanie dedykowane jest osobom, które często podróżują i nie zawsze mają sposobność na podłączenie baterii do stałego źródła zasilania w celu jej doładowania.

Czyszczenie i wybielanie zębów

 

Stosowanie szczoteczek sonicznych, nie ogranicza się jedynie do należytego oczyszczenia zębów z pozostałości jedzenia i innego rodzaju zabrudzeń. Dzięki swoim możliwościom działają jak naturalny wybielacz szkliwa płytki nazębnej. Już po kilku dniach regularnego stosowania zauważyć można, że zęby są bielsze i nie odkłada się na nich kamień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here